Atrakcje turystyczne Turcji

source site Turcja od lat jest jednym z bardziej lubianych miejsc do których Polacy wybierają się na zagraniczne wakacje. Sprzyja temu stosunkowa bliska odległość od Polski oraz duża liczba połączeń lotniczych praktycznie z wszystkich większych lotnisk na terenie naszego kraju. Większość biur podróży oferuje wycieczki zarówno stacjonarne jak i objazdowe po Turcji, zapewniając szeroki wachlarz atrakcji oraz standardu miejsc hotelowych. Stosunkowo łatwo jest też zorganizować wyjazd to tego kraju na własną rękę. Na rynku dostępnych jest wiele pozycji książkowych, przewodników i innej literatury podróżniczej poświęconej Turcji, co znacznie ułatwia zaplanowanie ciekawej podróży w ten rejon. Informacje na temat Turcji z łatwością znaleźć można również w internecie, na różnego rodzaju forach dyskusyjnych czy portalach o tematyce turystycznej.

Kurorty i infrastruktura turystyczna

where can i buy cytotec philippines Do walorów turystycznych Turcji należy przede wszystkim lokalizacja tego kraju nad morzem Śródziemnym i Egejskim oraz klimat dający gwarancję pięknej pogody w okresie wakacyjnym. Przyciąga też duża liczba kurortów i doskonała infrastruktura turystyczna obejmująca nie tylko miejsca noclegowe, ale również punkty gastronomiczne i oferta dodatkowych atrakcji dla turystów. Nawet udając się wyjazd stacjonarny, możemy mieć pewność że w Turcji nie będziemy się nudzić. Praktycznie w każdym miejscu wybrać możemy szereg jedno- lub kilkudniowych wycieczek fakultatywnych pozwalających zobaczyć nie tylko okoliczne zabytki, ale również dające możliwość poznania bogatej kultury tego kraju oraz podziwiania zapierających dech w piersiach widoków (takich jak choćby w najbardziej znanych Pamukkale czy Kapadocji). Warte polecenia są różnego rodzaju wycieczki statkiem, jeep safari po okolicznych górach, czy też możliwość spływu górską rzeką (rafting). Dzieci skorzystać mogą też w różnego rodzaju parków wodnych zlokalizowanych niejednokrotnie w sąsiedztwie miejscowości wypoczynkowych.

Atrakcje Turcji

http://esme.es/price-of-anavar Turcja to również bogactwo wspaniałych zabytków, wśród których wymienić można: Troję, ruiny starożytnych miast w Efezie (ze wspaniałą biblioteką Cellusa), Milecie, Didymie, Priene, Aspendos (nie sposób wymienić wszystkich), twierdze, meczety (np. Błękitny Meczet), świątynie i Top Kapi (pałac sułtana) w Istambule. Na lokalnych bazarach zakupić można słodkości (turecka chałwa uznawana jest za jedną najsmaczniejszych), pamiątki, czy też spróbować tureckiej herbaty. Tureccy sprzedawcy, podobnie jak w innych krajach arabskich cechują się dużą pomysłowością i aktywnością, jeśli chodzi o sprzedaż swoich produktów. Zawsze warto negocjować z nimi wyjściową cenę za którą oferują sprzedawane towary. W miejscowościach turystycznych (ale również poza nimi) praktycznie każdy zna tu język angielski, co dodatkowo ułatwia podróżowanie po tym kraju.

Więcej informacji na temat Turcji przeczytać można na stronach portalu turystycznego travelster.pl.

Related Posts

About The Author

Add Comment