Łowienie lina metodą spławikową

follow url Występowanie: Cała Europa (oprócz Grecji, Dalmacji, północnej Szkocji i Islandii) oraz obszary Syberii.
best place to buy clomid for pct Waga i długość maksymalna: waga – 6Kg, długość – 70cm
http://sixfeetfromtheedge.com/ecwd_calendar/calendar-1/?date=2238-12-30 Budowa: Ciało zielonkowate bądź też złoto zielonkowate pokryte drobnymi łuskami, mocno przytwierdzonymi pokrytymi dużą ilością śluzu; płetwy zaokrąglone ciemnej bądź pomarańczowatej barwy (zależnie od środowiska); mała silnie umięśniona paszcza, nieco skierowana ku górze z małym wąsikiem.
http://sixfeetfromtheedge.com/2013/08/outfit-190813/?replytocom=100333 Tarło: Rozpoczyna w połowie czerwca. Samica składa około 300 tys. jaj na 0,5 kg. swej wagi, które przylepiają sie do roślin wodnych. Młode wylegają sie po 3 dniach. Dojrzałość płciową osiągają po 3-4 latach.
http://mcinstitute.org/ojpbsf/rebykudrqxv.php?qxo=lucky-for-life-odds-kansas Wymiar ochronny: 25cm
http://sixfeetfromtheedge.com/2014/08/outfit-250814/feed/

where can i buy unprescribed clomid Łowienie lina

see url Lin jest rybą, która upodobała sobie zbiorniki wodne z silnie zamulonym dnem i bogatą roślinnością, a więc jeśli chcemy zapolować na lina, to powinniśmy kierować właśnie na takie zbiorniki. Do połowu lina polecana jest przeze mnie metoda spławikowa i gruntowa. Ja jednak faworyzuje pierwszą z metod, z uwagi na praktyczne wykorzystanie w łowieniu między liliami i pośród trzcin.

Kiedy wybrać się na lina?

buy cytotec online australia Ja osobiście lina zaczynam łowić już w kwietniu a kończę we wrześniu. Najwięcej brań obserwuje jednak w miesiącach od maja do połowy lipca. Na lina zazwyczaj wybieram sie o świcie bądź też o zmierzchu. Zazwyczaj w dni słoneczne i bezwietrzne, nie jest to jednak zasada. Niekiedy lina można łowić nawet w godzinach południowych, gdy jest parno a tafla wody jest nienaruszona przez wiatr. Efekt łowienia w takiej właśnie pogodzie jest przeze mnie sprawdzony, pewnego dnia w południe, gdy zachmurzyło sie i ucichł wiatr wybrałem sie na lina. Efekt był całkiem dobry – lin 44cm i karaś 1kg.

Na co łowie lina?

buy clomid eu Do wyboru jest szeroki asortyment przynęt – od past i kulek, poprzez nasiona zbóż do robaków i warzyw. Ja osobiście poławiam lina na: białego robaka, dżdżownice, ziemniaki, kukurydze, pęczak i płatki jęczmienne. W kwietniu i maju zazwyczaj łowie na ziemniaka. Ziemniaka gotuje w wodzie z wanilią i cukrem. Staram sie by ziemniak nie był rozgotowany, gdyż nad wodą sprawia to że przynęta jest mało trwała. Ziemniaka kroje w sześcianiki o grubości ok. 0,8-1cm. W czerwcu łowie zazwyczaj na białe robaki z kukurydzą, bądź też na pęczak. Do robaków dodaje wanilii i miodu. Czym nęcę lina? Zazwyczaj są to płatki owsiane z pęczakiem i ziemniakami. Namoczone płatki owsiane mieszam z pęczakiem i ziemniakami a następnie formuje kulki. By zwiększyć skuteczność zanęty dodaje wanilii i miodu.

Jak lokalizuje lina?

http://mcinstitute.org/resources/management-consulting-industry/ Zazwyczaj na wodzie można dostrzec drobne bąbelki gazu błotnego. Niekiedy z pobliskich zarośli bądź spod lilii wodnych słychać „mlaskanie” lina. Lina łowie pomiędzy liliami wodnymi i w trzcinach bardzo blisko brzegu. Pamiętajmy by zachowywać się cicho na łowisku.

Sprzęt do połowu lina.

Do połowu lina używam długich wędek teleskopowych (ponad 4m) , żyłek o przekroju 0,18-0,22 (w przypadku łowienia między liliami i w trzcinach) lub 0,16-0,20 gdy łowie na otwartej wodzie. Haczyki raczej małe, gdyż lin posiada silnie umięśniony pyszczek, w którym dosyć stabilnie tkwi hak. Spławik powinien być wysmukły z małą wypornością 1-2g. Na żyłce umieszczam zazwyczaj jedną bądź dwie śruciny ołowiane. Hak zawsze spoczywa na dnie. Można także łowić ponad dnem ja jednak faworyzuje łowienie z dna zbiornika.

Porady praktyczne.

Gdy łowimy między liliami bądź też w trzcinach, lin może nas zawieść i zaplątać żyłkę w roślinność. Ja w takich przypadkach luzuje żyłkę i w większości przypadków lin sam uwalnia sie z roślinności a ja spokojnie wyławiam go na brzeg.

Related Posts

About The Author

Add Comment