Florystyka dla początkujących – kwiaty cięte

1. To co daje życie, czyli woda

source url Każdy przeciętny człowiek wie, że woda jest dla roślin niezwykle istotna. Jednakże sama jej obecność nie wystarczy i warto w tym temacie pamiętać o paru ważnych zasadach. Przede wszystkim naczynia z wodą, w które wstawiamy kwiaty powinny być czyste, co wiąże się z odpowiednio częstą jej wymianą. Nie zapominajmy także o odpowiedniej temperaturze wody, ze względu na turgor rośliny, czyli stan jędrności jej komórek. Rośliny napite(jędrne) powinny przebywać w wodzie zimnej, a nienapite(wiotkie) w wodzie ciepłej. Ale florystyka to nie tylko ogólne rady, ale także mnóstwo gatunków roślin-każdy z nich jest specyficzny i posiada swoje odrębne wymagania. Dla kwiatów egzotycznych np. storczyków odpowiednia jest woda ciepła, a dla kwiatów klimatu umiarkowanego np. róż zimna. Poziom wody także zależny jest od gatunku, niewielki przeznaczony jest dla roślin o miękkich łodygach, większy dla tych o łodygach twardych.

2. Chłodnia, czyli odpowiednia temperatura przechowywania

watch Osoba, dla której florystyka staje się hobby i sposobem na życie, nigdy nie zapomina o drugiej najważniejszej poradzie, czyli stosowaniu właściwej temperatury. Generalnie stosujemy podział na dwie chłodnie- ciepłą i zimną. Ciepła mająca od 12-14 stopni Celsjusza przeznaczona jest dla roślin egzotycznych, a zimna w której temperatura waha się od 2 do 5 stopni Celsjusza dla roślin klimatu umiarkowanego. Przy czym jeżeli nie możemy pozwolić sobie na dwie chłodnie, to zostajemy przy posiadaniu tej zimnej.

http://mcinstitute.org/category/professionals/ 3. Defoliacja, jako sposób na…?

where can i buy cytotec pills Defoliacja to po prostu usuwanie liści z rośliny, będące doskonałym sposobem na ograniczenie parowania wody, zapobiegnięciu gniciu oraz na uwidocznienie pokroju rośliny.

buy cytotec in lebanon 4. Kondycjonery, czyli odżywianie w praktyce

here Kondycjonery to odżywki dla roślin, które pozwalają nam na dłuższe zachowanie świeżości kwiatów. Woda taka powinna mieć odpowiednie pH oraz zawierać w sobie cukier i środki bakteriobójcze.

http://ena-musikverlag.de/?p=428 5. Inne dobre rady

http://sixfeetfromtheedge.com/2011/12/outfit-141211/dsc_9582/ Wszelkie poradniki z tej pięknej i wcale nie tak łatwej dziedziny jaką jest florystyka dają nam również mnóstwo innych dobrych rad. Cięcia ogrodnicze powinniśmy wykonywać pod skosem i przede wszystkim za pomocą ostrego noża. Cięcia długie wykonujemy u roślin o twardych łodygach, a cięcia krótkie w przypadku roślin o łodygach miękkich. Inną przydatną wskazówką jest wypłukiwanie wydzielin z roślin-mlecznego soku u wilczomleczy i maków, a śluzu u narcyzów.
Warto również zwracać uwagę na parę czysto technicznych rad. Rośliny z ogrodu ścinajmy najlepiej rano-cięte w południe będą znacznie krócej stały w wazonie. W swojej kwiaciarni natomiast wybierzmy dla roślin odpowiednie miejsce-powinno być ono nie w przeciągu i nie w miejscu mocno nasłonecznionym, dzięki temu zapewnimy roślinom odpowiednie warunki do przetrwania w dobrej kondycji i stanie, który ucieszy oko klienta.

Related Posts

About The Author

Add Comment

here

where to buy clomid safely