Lokata bankowa rentierska – krótka charakterystyka

go here click here Chociaż same lokaty bankowe są produktami inwestycyjnymi o dużej popularności w Polsce, nie wszyscy znają poszczególne jej rodzaje. Jednymi z tych, o których wie stosunkowo mała liczba mniej zaawansowanych inwestorów są lokaty rentierskie. Na czym polega mechanizm ich działania i czy warto zainteresować się tego typu rozwiązaniem?

buy cytotec pills online Lokata bankowa rentierska to produkt, który jest przeznaczony z samej swej specyfiki inwestorom, którzy liczą na systematyczne dochody z lokaty bankowej. Podstawowa różnica pomiędzy klasyczną lokatą bankową a tą rentierską polega więc na tym, że przy tej drugiej, odsetki od zainwestowanych oszczędności są wypłacane systematycznie na wskazane przez inwestora konto bankowe. Jak wiadomo, pierwszy typ lokaty nie daje takich możliwości.

Co warto wiedzieć o lokacie rentierskiej?

follow site Niewątpliwą zaletą lokat rentierskich jest to, że ilość samych oszczędności się nie zmienione, natomiast inwestor otrzymuje regularnie środki, które mogą chociażby wspomóc funkcjonowanie domowego budżetu – na bieżąco. Dodatkowy dochód można także w wybrany przez siebie sposób inwestować. Pomysłów jest wiele. Jednak musimy pamiętać o tym, iż aby cieszyć się zadowalającymi zyskami z tego typu lokaty, należy zainwestować określoną ilość środków. Siłą rzeczy z małej kwoty nie można liczyć na ogromne zyski i to regularnie otrzymywane. Kwota rzędu kilku tysięcy złotych to zdecydowanie za mało, aby oczekiwać konkretnych, regularnych zysków z lokaty – zwłaszcza w okresie występowania niskich stóp procentowych.

Lokata rentierska i klasyczna – podobieństwa oraz różnice

http://ena-musikverlag.de/?p=370 Podobieństw i różnić pomiędzy klasyczną lokatą bankową, a tą rentierską jest wiele. Skupmy się najpierw na zbieżnościach, które cechują obie lokaty bankowe. Zarówno jeden, jak i drugi produkt zakłada się na z góry określony okres czasu. Jednak najlepsze lokaty rentierskie z reguły są oferowane jako inwestycje długoterminowe – a zatem czas trwania umowy o lokatę środków trwa 12, 24 lub nawet 36 miesięcy. Jak przedstawia się natomiast oprocentowanie lokat klasycznych i tych rentierskich? Samo oprocentowanie z reguły wygląda tak, iż to najwyżej oprocentowane lokaty bankowe w 2013 roku oferują wyższy poziom odsetek. Krótko mówiąc coś za coś – jeśli chcemy regularnie otrzymywać środki, będą one mniejsze niż te, które otrzymalibyśmy w „jednej puli” na koniec umowy o lokatę.

http://mcinstitute.org/certification/certification/level-3/?add-to-cart=2245 Jak wyglądają odsetki od włożonego kapitału? W przypadku lokat rentierskich nie są one kapitalizowane na rachunku. W jaki sposób są zatem kapitalizowane? Są one przelewane bezpośrednio na ustalone z inwestorem konto bankowe w regularnych odstępach czasu. Dla jednych jest to największa zaleta lokat rentierskich – dla ich przeciwników największa wada. Przeciwnicy twierdzą bowiem, iż najlepsza lokata to ta, która oferuje jednorazowy, ale duży zysk. Regularne otrzymywanie środków to pokusa ich wydawania. Zwolennicy lokaty rentierskiej mówią w odpowiedzi, że właśnie to jest ich największa zaleta…

Related Posts

About The Author

Add Comment